Dopravní obslužnost, jízdní řády

Změny v autobusové veřejné dopravě od 1.9.2021

Praktičtější úprava přestupního uzlu v Miličíně.

Regionální spoje linek PID 568,569 a 459 budou mít výchozí zastávky buď Miličín, škola, nebo Miličín stanoviště na parkovišti. Stanoviště na hlavní silnici zůstane výhradně pro linku 401, která bude dále pokračovat do Tábora. V praxi budou přímé autobusy z Votic z linky PID 401 zastavovat na stanovišti na parkovišti, zde se přečíslují a budou dále pokračovat do regionu. Odpadne aktuální zmatečnost spočívající v tom, že výchozí spoje odjížděly z jiného stanoviště, než ty "převlíkací" od Votic. U spojů linky PID 569 odpoledne do regionu bude autobus vyjíždět od školy a následně udělá ještě kolečko na parkoviště, aby lidé z PID 401 nemuseli přecházet silnici.
 
Asi nejpřínosnější novinkou je změna výchozí zastávky přímého spoje od Votic do Střezimíře přes PID 569 po poledni, který mimořádně odbočí z parkoviště ke škole a otočí se na návsi, aby žáci prvního stupně nemuseli přecházet komunikaci I/3. Tento spoj byl navíc časově posunut na svém odjezdu z Votic, aby v Miličíně nevznikala "díra" 20 minut a cestující si tak nemuseli zbytečně kupovat dražší jízdné.
 
Do jízdního řádu linky PID 401 byl přidán nový spoj v 16:19 z Votic do Miličína, který doposud jezdil jako placený manipulační přejezd bez cestujících. Tento spoj pokračuje z Miličína v 17:02 jako spoj linky PID 568 do Petrovic.
Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
milicin-schema-uzlu-od-1.9.2021.jpg 284.5 Kb